BİYOGRAFİ

BİYOGRAFİ

Aslen Erzurum Oltu'lu olup Bursa'da ikamet eden Ayaz Toprak müziğe küçük yaşlarda büyüklerinin desteğiyle start vermiş olup müziği akademik olarak yapmak için konservatuar sınavlarına girip Bursa Büyükşehir Belediye Konservatuar'ını kazanmıştır ve aynı konservatuarda solist ve korist olarak görev yapmaktadır. Erzurum yöresi Kültür Bakanlığı sanatçısı olan Ayaz Toprak, yöresini ve bir çok yöreyi (Erzurum,Elazığ,Şanlıurfa,Diyarbakır,Sivas,Erzincan,Kerkük yörelerinide) icra etmektedir.
Ayrıca sözü ve müziği kendisine ait bir çok esere de sahiptir.
2011 yılında ATV'de yayınlanan Arif Sağ,Belkıs Akkale,İzzet Altunmeşe,İbrahim Tatlıses,Yavuz Bingöl,Burhan Çaçan,Şafak Sezer,Kenan Işık,Zara gibi birçok ünlü ismin jüriliğinde Türkünü Söyle programının finalistidir.
2016 yılında katıldığı TV8'de O Ses Türkiye yarışmasında katıldığı "Hozalı Gelin" türküsüyle Murat Boz ve Sibel Can'ı döndürmeyi başarıp, Sibel Can ile yoluna devam eden Ayaz Toprak yarı final başarısını elde etmiştir.
Kendi kültürüne uzun yıllar hizmet edeceğinin onurunu ve gururunu yaşamaktadır. Bizleri destekleyen tüm sevenlerimizi şükranlarımızı arz ediyoruz.

Saygılarımızla.